چه بر سر پروشات و شکوه آمد/ آوردند؟!

3
4468
idp ielts
idp ielts

اخیرا شایعات زیادی در خصوص چرایی عدم برگزاری آزمون توسط مراکز پروشات و شکوه نقل میشود. در این خصوص برخی از موارد را به قطعیت میتوان گفت و برخی از موارد هنوز جزو احتمالات است!

موارد قطعی:

🔸هیچ تخلفی از سوی مراکز ایرانی (پروشات و شکوه) رخ نداده است.

🔸توضیح: شایعاتی در فضای مجازی از سوی برخی افراد و موسسات سودجو منتشر میشود که سنترهای ایرانی به دلیل مواردی همچون تقلب های سازمان یافته یا فروش سؤال، تعلیق شده اند. توجه داشته باشید که اگر کوچکترین تخلفی در این زمینه وجود داشت، قطعا نام موسساتی همچون پروشات و شکوه هنوز جزو موسسات مورد تأیید سازمان سنجش نبودند!

🔸هیچ اختلاف مالی بین مراکز ایرانی و IDP که منجر به تعلیق آزمونهای آنها شود وجود نداشته است.

🔸بر خلاف تمامی شایعات، مجوز مراکز پروشات و شکوه به هیچ عنوان لغو نشده است. با مراجعه به سایت رسمی سازمان سنجش میتوان نام این مؤسسات را در لیست مراکز مجاز (این لینک) مشاهده کرد:
🔸پنل ثبت نام مراکز پروشات و شکوه از سوی IDP معلق شده است.

🔸این اقدام IDP کاملا بدون هماهنگی قبلی با سنترها بوده.

🔸بر اساس اطلاعات موثق، IDP هیچ توضیح رسمی را در خصوص دلیل این تعلیق به سنترها نداده است.

موارد احتمالی:

🔸به دلیل ملاحظات مالی بین دو مرکز CES و IDP، سازمان IDP تا زمان تعیین تکلیفهای قانونی و مالی، کلیه سنترهای تحت نظر CES را نه تنها در ایران بلکه در سایر کشورها نظیر استرالیا، امارات و عربستان نیز به حالت تعلیق درآورده است.

شایان ذکر است CES سازمانی است که مراکز جدید آزمون آیلتس در ایران نظیر پروشات و شکوه زیر مجموعه آن هستند و مرکز IDP با CES قرارداد داشته است.

توضیحات تکمیلی و مهم آفرینش

گرچه سیاست آفرینش در مقابل موسسات برگزارکننده آزمون آیلتس همواره بیطرفانه بوده و تاکنون در مطالب منتشره خود در سایت یا کانال آفرینش، از هرگونه طرفداری یا حمایت از سنترها خودداری کرده است، اما اکنون که دیگر پروشات آزمونی را در ایران برگزار نمیکند باید اذعان کرد با وجود آنکه مؤسسات برگزار کننده آزمون اصلی عملا فرقی در نمره دهی ندارند، اما در حوزه کیفیت خدمات آموزشی به جرأت میتوان پروشات را برترین مرکز برگزارکننده آزمون آیلتس ایران طی سالهای اخیر در ایران نامید.

پروشات با وجود آنکه تنها ۵ آزمون در طول ۴ ماه اخیر برگزار کرد، اما با خلق ایده های جدید و به کارگیری تیم مدیریتی متخصص و حرفه ای و با بهره مندی از روشهای علمی روز در روند جذب و برگزاری آزمونهای خود، عملا وضعیت راکد، بدون رقابت و تک قطبی سالهای قبل مراکز برگزاری آزمون آیلتس در ایران را متحول کرد و به رقیب بسیار جدی برای سنترهایی چون ایرسافام بدل گشت.

به گونه ای که پروشات تنها ۴ ماه پس از شروع فعالیت خود در حوزه برگزاری آزمون آیلتس، توانست چیزی در حدود ٢٠٠ داوطلب را در آخرین آزمون خود جذب کند!

در واقع وضعیت کنونی پروشات را کاملا میتوان با وضعیت بحرانی اسنپ در مقابل سازمان تاکسیرانی طی سال گذشته مقایسه کرد. که حتی رانندگان تاکسی هم بر علیه آن در مقابل مجلس تظاهرات کردند! اما خوشبختانه اکنون اسنپ را داریم و بواسطه موجودیت آن، قیمتهای آژانس به طور محسوس کمتر شده، بر خلاف سابق رانندگان آژانس در این گرمای تابستان از کولر استفاده میکنند، سازمان تاکسیرانی هم برای رقابت، نرم افزاری مانند اسنپ تولید کرده و از همه مهمتر در این وانفسا، احترام هم داریم!!!

متأسفانه با گذشت بیش از یک ماه از آخرین آزمون موسساتی مانند پروشات و شکوه، همچنان وضعیت آنها در هاله ای از ابهام قرار دارد. اما امیدواریم فعالیت این دسته از موسسات خصوصی که وجود آنها علاوه بر افزایش محسوس کیفیت خدمات آموزشی، نهایتا به نفع داوطلب ختم خواهد شد، ادامه دار باشد.

در پایان امیدواریم هرچه سریعتر مسأله در جریان بین دو سازمان متولی بین المللی IDP و CES حل شده تا بیش از این داوطلبان و موسسات برگزارکننده آزمون در ایران متضرر نشوند.

آخرین بروز رسانی: پروشات مجدداً با ۸ آزمون جدید آیلتس بازگشت.

3
ارسال دیدگاه جدید

3 تعداد دیدگاه‌ها
0 تعداد پاسخ به دیدگاه‌ها
0 دنبال کنندگان
 
پربحث ترین دیدگاه‌ها
داغترین دیدگاه‌ها
3 تعداد نویسندگان دیدگاه
  اشتراک در این دیدگاه  
اطلاع رسانی
mohsen

یه مرکز هم که پیدا میشه درست کار میکنه سریع درش رو تخته میکنند که نکنه یه وقت منافع خودشون به خطر بیفته!

سمانه

شما اطلاع دارید که احتمالش هست پروشات دوباره باز شه یا نه؟!

محسن

چه عجب يكي پيدا شد توضيحي تو اين زمينه داد! ممنون از شما