باورهای غلط در مورد پیچیدگی زبان انگلیسی – قسمت اول

1
2318

تا حالا پازل‌های ۱۰۰۰ یا ۲۰۰۰ تکه‌ای درست کردید؟ پازل‌بازهای حرفه‌ای رو چطور، دیدید چجوری یه پازل رو تموم می‌کنن؟
اگه دیده باشید، می‌دونید که قطعات پازل زمانی برای حرفه‌ای‌ها ارزشمند میشن که به شکل دوتایی، سه‌تایی یا بیشتر کنار هم قرار گرفته‌باشن. یه قطعه‌ی تکی خیلی به درد نمیخوره، در واقع اصلا معنی‌ای نداره، چون معلوم نیست کجای تصویر بزرگتر قرار گرفته. پس یه پازل‌باز حرفه‌ای فقط میره دنبال قطعاتی که از نظر رنگ و شکل و حاشیه شبیه هم باشن، تا بتونه تصویر زیبای نهایی رو بسازه.

حالا شاید این سوال براتون پیش بیاد که این مساله چه ربطی به آیلتس داره!؟
بذارید ربطش رو اینطوری براتون توضیح بدم: به عنوان یک مدرس و ممتحن، بارها و بارها زبان‌آموزها و آزمون‌دهنده‌هایی رو دیدم که هنوز با مسائل پایه‌ی زبان هم بطور کامل آشنا نیستند و در ساختارها و کلمات ساده مشکل دارن، اما اصرار زیادی به استفاده از جملات و اصطلاحات پیچیده دارن! ساده‌ترین کار برای یک ممتحن/مصحح شناسایی همچین پدیده‌هایی هست، باور کنید!

این مثال رو ببینید:

Not only does it not contribute to solving air pollution but also it results in a major problem which is traffic congestion in metropolises. Therefore this method have more disadvantages than advantage.

از این دست جملات کم نیستن و من هر هفته مثال‌های زیادی با این شکل و ساختار میبینم. تلاش برای استفاده از پیچیده‌ترین ساختارهایی که حتی در متن‌های نوشته شده توسط انگلیسی‌ها هم به ندرت دیده میشن، در حالیکه هنوز در ساده‌ترین مسائل مثل subject-verb agreement و استفاده از singular/plural nouns اشتباه وجود داره! بنابراین به راحتی میشه حدس زد که ساختار پیچیده‌ی جمله‌ی اول به صورت غیرطبیعی حفظ شده و به نوشته‌ای با این سطح تعلق نداره.

دوستان! پازل زبان با ساده‌ترین کلمات و جملات شروع میشه، سعی کنید اول این قطعات رو پیدا کنید و درست سر جاشون قرار بدید، بعد کم‌کم برید سراغ قطعات وسطی و نهایی پازل. حتی در مورد زبان مادری که نوزاد در معرض انواع عبارات پیچیده‌ی زبانی هست، هیچ موردی در هیچ زبانی پیدا نشده که در اون طفل با کلمه‌ای مثل gregarious و ساختاری مثل inversion زبون باز کنه!
بنابراین، قطعه به قطعه، آروم آروم پیش برید و مطمئن باشید که اینجوری موفق‌تر میشید😉

آفرینش در اینستاگرام

اشتراک در این دیدگاه
اطلاع‌رسانی
1 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده تمام دیدگاه‌ها

به عنوان یه مدرس آیلتس میگم که سخت ترین قسمت تدریس آیلتس به متقاضیان قانع کردنشون به اینه که میتونید به شش و هفت برسید.