مقایسه نمره آزمون آیلتس و تافل

1
5866
مقایسه نمره آیلتس و تافل

مقایسه نمره آزمون آیلتس و تافل

مقایسه نمره آزمون آیلتس و تافل یکی از مهمترین دغدغه‌‌های داوطلبانی است که می‌خواهند تخمین قابل اطمینانی از مدت زمان لازم برای گرفتن مدرک آیلتس یا تافل داشته باشند.

جدول‌های زیادی در سطح اینترنت از مقایسه نمره آزمون آیلتس و تافل وجود دارد که البته معتبرترین آن جدولی است که سایت مرجع آزمون تافل یعنی ETS در سایت رسمی خود اعلام کرده است. این جداول را می‌توانید در پایین همین مطلب مشاهده فرمایید.

بر اساس اعلام ETS، این مقایسه بر مبنای تحلیل نمرات آیلتس ۱۱۵۳ نفر از داوطلبان آیلتس اکادمیکی انجام شده که در آزمون تافل هم شرکت کرده‌اند. همچنین ETS مقایسه نمره آزمون آیلتس و تافل را به صورت مجزا برای هریک از مهارت‌های ۴ گانه آزمون آیلتس و تافل در جداول جداگانه‌ای نیز ارائه کرده است.

مقایسه نمره آزمون آیلتس و تافل: سطح دشواری

اگر بخواهیم آزمون آیلتس و تافل را از نظر سطح مقایسه کنیم، میتوان گفت که آزمون تافل PBT آسان تر از دیگر آزمون‌ها است، این در حالی است که بر اساس نظر بسیاری از داوطلبان، آزمون تافل IBT دشوارتر از آزمون آیلتس آکادمیک می‌باشد. در واقع علت این سختی در اضافه شدن آزمون Speaking است که در نوع PBT آزمون تافل وجود ندارد.

توجه به این موضوع ضروری است که مدرک آیلتس جهت اخذ مهاجرت و ویزای کار بسیار شناخته شده‌تر از مدرک تافل می‌باشد و واقعیت این است که مدرک تافل جایگزین مناسبی برای امور مهاجرتی داوطلبان نیست.

تفاوت آزمون آیلتس و تافل

در آزمون آیلتس طیفی از انواع سئوالات وجود دارند از جمله پرکردن جای خالی، پاسخ‌های کوتاه و نوشتن مقالات کوتاه در حالی که در آزمون تافل سوالات عمدتاً به صورت Multiple choice یا چند گزینه‌ای می‌باشند.

زمان آزمون آیلتس در حدود ۲ ساعت و ۴۰ دقیقه است در حالی که زمان آزمون تافل حدود ۴ ساعت می‌باشد!

از لحاظ نوع برگزاری، آزمون تافل صرفاً به صورت کامپیوتری برگزار می‌گردد در حالیکه آزمون آیلتس در سطح جهان هم به صورت کامپیوتری و هم به صورت کاغذی برگزار می‌شود.

جدول مقایسه نمره آیلتس و تافل

مقایسه نمره آیلتس و تافل

جدول مقایسه نمره Reading آیلتس و تافل

مقایسه نمره آیلتس و تافل

جدول مقایسه نمره Listening آیلتس و تافل

مقایسه نمره آیلتس و تافل

جدول مقایسه نمره Speaking آیلتس و تافل

مقایسه نمره آیلتس و تافل

جدول مقایسه نمره Writing آیلتس و تافل

مقایسه نمره آیلتس و تافل

جدول مقایسه نمرات آزمون تافل و چارت مشترک استاندارد اروپایی

TOEFL iBT Scores and the CEFR

مقایسه نمره آیلتس و تافل

1
ارسال دیدگاه جدید

1 تعداد دیدگاه‌ها
0 تعداد پاسخ به دیدگاه‌ها
0 دنبال کنندگان
 
پربحث ترین دیدگاه‌ها
داغترین دیدگاه‌ها
1 تعداد نویسندگان دیدگاه
  اشتراک در این دیدگاه  
اطلاع رسانی
طوبی توحیدی

کاش بیشتر در مورد اسپیکینگ تافل صحبت می کردید، اینکه توی اسپیکینگ و رایتینگ وجود داره. و همین طور مراکز معتبر برگزار کننده ی این آزمون رو هم معرفی می کردید.