فوری: قیمت ۲ میلیون و ۷۹۵ هزارتومانی آیلتس ابلاغ شد!

12
2064
آیلتس سنجش
آیلتس سنجش

بر اساس اطلاعیه سازمان سنجش مورخ ۳۰ مرداد ۱۳۹۷، نرخ ۲ میلیون و ۷۹۵ هزارتومانی آزمون آیلتس تایید و ابلاغ شد. متن اطلاعیه سازمان سنجش به شرح زیر می‌باشد:

اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص هزینه ازمونهای بین المللی ایلتس

به اطلاع کلیه داوطلبان متقاضی شرکت در آزمون های بین المللی آیلتس می رساند، همانطوری که در سایت های ثبت نامی مراکز مجری آزمون آیلتس و نیز سایت سازمان سنجش آموزش کشور آمده است، وجه واریزی از سوی داوطلبان جهت ثبت نام در آزمون آیلتس، به صورت علی الحساب می باشد، واین بدان معناست که چنانچه تغییری (افزایش یا کاهش) در نرخ ارز از سوی بانک مرکزی اعلام گردد، بدیهی است تا قبل از زمان آزمون، مابه التفاوت نرخ قطعی ثبت نام ازداوطلبان اخذ و یا به آنان عودت داده می شود.

لذا پیرو بخشنامه های شماره ۹۷/۱۵۲۴۴ مورخ ۹۷/۰۱/۲۵ و ۹۷/۹۷۲۱۴ مورخ ۹۷/۰۳/۲۸ در راستای اجرای تصویب نامه شماره ۶۳۷۹۳/ت۵۵۶۳۳هـ مورخ ۹۷/۰۵/۱۶ هیات محترم وزیران و هم چنین بخشنامه ۴۵ بندی بانک مرکزی، هزینه ثبت نام در آزمون های بین المللی مشمول نرخ اولیه ارز دولتی (دلار امریکا = ۴۲۰۰۰ ریال) نمی باشد و می بایست به نرخ ثانویه ارز دولتی (نرخ بازار) که روزانه از سوی بانک مرکزی تعیین و اعلام می شود، محاسبه گردد. هم چنین بر اساس ماده ۱۰۷ قانون مالیات های مستقیم، اصلاحی مصوب ۹۷/۰۴/۳۱ وزارت اموراقتصادی و دارایی مبنی بر ۱۵% درصد مالیات بر آزمون های بین المللی، و هم چنین کارمزد صرافی های بانک های عامل جهت ارسال ارز ثبت نامی توسط مراکز مجری به موسسات مادر در خارج از کشور و شناور بودن قیمت ارز به نرخ بازار از سوی بانک مرکزی بطور روزانه و با توجه به نرخ ثبت نام (۲۵۰ دلار امریکا)، مبلغ ثبت نام در آزمون آیلتس ۲۷,۹۵۰,۰۰۰ ریال (دو میلیون هفتصد نود و پنج هزار تومان) ، توسط سازمان سنجش آموزش کشور محاسبه و به مراکز برگزاری آزمون، ابلاغ گردیده است.

بدیهی است چنانچه تا قبل از صدور کارنامه آزمون تغییری مبنی برکاهش در نرخ ارز اختصاصی از سوی بانک مرکزی صورت بگیرد، نرخ جدید ثبت نام در آزمون مجدداً توسط سازمان محاسبه می گردد و مابه التفاوت آن توسط مراکز مجری، به داوطلبان عودت داده می شود.

آفرینش در اینستاگرام

12 دیدگاه‌ها

  1. ببخشید من یک سوالی دارم که البته ممکنه خیلی ارتباطی به این موضوع نداشته باشه. سوال من اینکه وقتی دلار شد 16 تومان، ietls رسید قیمتش به 2/750/000. الان که دلارا ومده پایین، چرا هزینه ازمون کم نمیشه؟

  2. چون میدونن که افرادی که متقاضی این امتحان هستن انشاالله دیگه از دست این جهنمی که درست کردن خلاص میشن سعی میکنن تا فرصت دارن آخرین ضربات رو بهشون بزنن

  3. این اصلا منطقی نیست برای دانشجویان این مبلغ زیادی هست پس ارز دولتی را به چی اختصاص می دهید تا کی میخواین مردم را عذاب بدین

  4. کسی میدونه از ۲۵۰ دلار چقدرش واقعا بصورت ارز به خارج میره و چقدرش سهم برگزار کننده هست؟ سوال من این است که مگر دانشگاه ازاد هزینه اجاره سالن ، مراقب امتحان، سایت، تصحیح برگه و… را به دلار پرداخت میکنه که وقتی دلار بالا میره کل هزیته ازمون بالا میره؟

  5. یه زمانی تحصیلات رایگان، شعار دولت بود بعدش حمایت دولتی براش گذاشتن ؛ الانم که همه چی فقط برا پولدارها شده و به قول آقازاده هاشون هرکی نداره باید بره بمیره!

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید