فوری: آزمون آیلتس کامپیوتری میشود!

0
2222
آزمون کامپیوتری آیلتس
آزمون کامپیوتری آیلتس

فوری: آزمون آیلتس کامپیوتری میشود!

همانطور که در خبری که حدود ۲ سال قبل از طریق کانال تلگرام آفرینش منتشر شد، آزمون کامپیوتری آیلتس در حال گسترش است و طبق اخبار واصله اولین آزمون کامپیوتری همین ماه در استرالیا شروع به کار کرده و به زودی در تمام کشورهای دنیا آغاز میشود.

این نوع آزمون عملا هیچ فرقی با آزمون فعلی آیلتس ندارد. در اسکیل اسپیکینگ تفاوتی ایجاد نشده و همانند قبل آزمون به صورت حضوری توسط ممتحن گرفته و نمره دهی خواهد شد. اما ۳ اسکیل دیگر یعنی لیسنینگ، ریدینگ و رایتینگ بر روی رایانه اجرا خواهد شد. رایتینگها نیز همانند گذشته توسط اگزمینرها تصحیح میشود و نه الگوریتم های ماشینی.

در واقع هیچ فرقی از لحاظ ساختاری و درون مایه ای در آزمون نوع کامپیوتری ایجاد نشده است.

امتیاز این آزمون این است که کارنامه آزمون نسبت به گذشته سریعتر (ظرف ۵ تا ۷) روز آماده میشود.
کامپیوتری شدن شامل هر دو نوع جنرال و آکادمیک می شود.

احتمالا این روش آزمون از سال آینده در ایران نیز به تدریج اجرایی میشود و شما میتوانید یکی از انواع آزمون کامپیوتری یا کتبی را انتخاب کنید. پیش بینی می‌شود تا ۲ سال آینده، آزمون کامپیوتری آیلتس در کنار آزمون کاغذی در سراسر دنیا قابل دسترس باشد.

توجه نمایید آزمون “رسمی” کامپیوتری آیلتس در سنترهای رسمی آیلتس و بر روی پلت‌فرم های خاص طراحی شده برای آن برگزار می شود و نه از هر کامپیوتر یا لپ تاپ شخصی در منزل افراد!

خانه آیلتس آفرینش نیز به عنوان اولین و تنها مرکز تخصصی برگزاری دورهای آیلتس در ایران، با توجه به تغییرات جدید و آگاهی کامل نسبت به این موضوع، زیرساختهای لازم را فراهم کرده و به زودی با برگزاری اولین آزمون کامپیوتری آیلتس در ایران، تغییرات سخت افزاری لازم را در دوره های تخصصی آموزشی خود ایجاد خواهد کرد.

فوری: آزمون آیلتس کامپیوتری میشود!
Rate this post

ارسال دیدگاه جدید

  اشتراک در این دیدگاه  
اطلاع رسانی